1. Nagyon köszönöm a testvéreknek a nagyheti szertartásokon való részvételt, az asszonyoknak a templom szépítését és feldíszitését. Külön szeretném megköszönni Polgármester úrnak és a Botanikus kert vezetőségének, hogy biztosították a nagypénteki méltó keresztútjárást.
  2. Húsvétvasárnap és húsvéthétfőn a szentmise 09:30 kezdődik!
  3. A tanév hátralévő egyházközségi programjainak időpontja:
    1. Elsőáldozás: május 21-én, Pünkösd napján
    2. Búcsú: május 27-én
    3. Zarándoklat: május közepe táján egyházközségi zarándoklatot tartunk a győri Könnyező Szűzanyához. Előzetes jelentkezés a plébánia hivatalban és szentmisék előtt vagy után.
    4. Te Deum: június 17-én
    5. Bérmálás: június 23-án
  4. Húsvét után a pénteki szentmise helyett csütörtökön tartjuk a szentmisét. 17:30-tól szentségimádási lehetőség a 2020-as Eucharisztikus kongresszusra való készület jegyében.
  5. Április 5-én fogok menni az elsőpéntekes betegekhez (ez csütörtöki nap).
  6. A kórus keddenként próbál, szeretettel várnak énekelni vágyó testvéreket.
  7. Április 14-én, vasárnap szentmise előtt és után a templom bejárátánál lehetőség van rendezni a családoknak az ez évi vagy elmaradt egyházi hozzájárulás befizetését.
  8. Minden vácrátóti Testvéremnek áldott és kegyelmekben gazdag húsvétot kíván a plébánia képviselőtestület és Ipoly atya.
  9. Ministráns foglalkozás: április 14-én délelőtt, Házas katekézis a csütrötöki szentmise után indul.